Alates 75€ TASUTA TARNE!

Sulge otsing
Otsi tooteid

Tooted

Ostukorv

Jõulueelse sära hetked – Taluturu kingiideed

23.11.2023

Talvise lumekatte alla peituvad Eesti maastikud äratavad meie südames erilise tule – see on jõulude ootuse soojus. Sel ajal, mil külmad hommikud ja küünlavalguses sillerdavad aknad kuulutavad talve saabumist, algab ka jõuluootuse aeg.

Juba alates 2010. aastast on Taluturg olnud kui sild – ühendades väikseid kohalikke tootjaid, kes oma hoolikalt valmistatud toodangut suurtesse kauplustesse viia ei suutnud, tarbijatega, kes hindavad ehtsat Eesti maitset ja kvaliteeti. Mis algas väikesest algatusest Lõunakeskuses, on nüüdseks kasvanud märkimisväärseks brändiks, pakkudes tuhandeid tooteid ja esindades sadu kaubamärke.

Iga Taluturu pood, olgu see Lõunakeskuse Taluturg, Kaubamaja Taluturg, Väike-Järve Taluturg Tallinnas või Pärnu Keskuse Taluturg, on kujunenud omaette isiksusega kohaks. Kõigis neis poodides kajastub Taluturu pühendumus kohalikele tootjatele ja Eesti kulinaarsele pärandile. Olles rohkem kui lihtsalt toidupood, pakub Taluturg laia valikut kohalikke toiduaineid, kohapeal valminud küpsetisi ja kohvikumenüüsid ning samas ka unikaalset käsitööd ja looduslikke heaolu tooteid.

Jõulude lähenedes kutsub Taluturg Sind üles kogema seda ainulaadset segu Eesti toidukultuurist ja käsitööst, avastama kingitusi, mis on valmistatud armastuse ja hoolega ning jagama seda rõõmu oma lähedastega.
Eesti jõulutraditsioonid: ajaloolise hõngu ja kaasaegse puudutusegaEesti jõulud on imeline segu sügavalt juurdunud kommetest ja tänapäeva traditsioonidest, luues ainulaadse pühadekogemuse, mis on rikas ajaloo ja kultuuripärandi poolest.

Jõululaupäeva õhtu: Eestis peetakse jõululaupäeva, 24. detsembrit, pühade tähistamise südameks. Sel ajal kogunevad pered ühisele õhtusöögile, kus sageli on au sees traditsioonilised road nagu verivorstid, hapukapsas ja must leib. Need road kujutavad endast midagi palju erilisemat kui pelgalt maitseelamusi – need on ajaloolised traditsioonid, mis on edasi antud põlvest põlve, kajastades Eesti rahva kultuurilugu ja gastronoomilist rikkust.

Jõuluvana ja kingitused: Eestis on kingituste vahetamise komme suhteliselt uus, kuid see on kiiresti saanud oluliseks osaks jõulutraditsioonist. Jõuluvana, valge habemega rõõmus mees, kes toob jõuluõhtul kingitusi, on laste poolt armastatud tegelane. Tema külastus on eriline hetk, kus lastelt oodatakse sageli laulu või luuletust, lisades pühadele veelgi sügavamat tähendust. Teisalt on Päkapikud, väikesed mütoloogilised olendid, kes toovad detsembrikuu jooksul lastele sussi sisse maiustusi ja väikeseid üllatusi, samuti osa Eesti jõulutraditsioonidest, lisades igapäevasele ootusele põnevust ja rõõmu.

Talvised tavad: Eesti jõulud on lahutamatult seotud talvise maastikuga, mis loob ideaalse tausta pühade tähistamiseks. Perega koos veedetud aeg, olgu see kelgutamine lumistes metsades või jääskulptuuride imetlemine linnatänavatel, on osa Eesti jõulude võlust. Need tegevused mitte ainult ei loo meeldejäävaid mälestusi, vaid on ka viis, kuidas pere ja sõpradega tihedamat sidet luua.

Jõuluturgudel käimine: Eesti jõuluturud on tuntud oma maagilise atmosfääri poolest. Need on kohtumispaigad, kus pakutakse käsitööd, traditsioonilisi toite ja jooke ning kust õhkub rõõmsat pühademeelolu. Jõuluturud on justkui sild mineviku ja tänapäeva vahel, pakkudes võimalust kogeda Eesti kultuuri autentsuses ja eheduses.

Kodutuled ja kaunistused: Jõulude ajal muudetakse Eesti kodud küünalde ja tuledega eriliselt hubaseks ja soojaks. Küünalde sära ja pehmed tuled aknalaudadel ei ole pelgalt kaunistuseks – need sümboliseerivad pimedal talveajal lootust ja heledust. Iga leek ja helk on nagu sõnum armastusest ja ühtekuuluvusest, tuues meie südameisse soojust ja valgust sel erilisel ajal.

Eesti jõulutraditsioonid on pika aja jooksul juurdunud meie kultuuris, pakkudes aegumatut võlu ja sügavat tähendust. Taluturul on au olla osa sellest rikkalikust pärandist, pakkudes tooteid ja kingitusi, mis kajastavad Eesti jõulude hingestatust ja ajaloolist pärandit.
Kohaliku kauba süda: Taluturu missioonipõhine lähenemine


Taluturu tegevjuht Merle Vall on öelnud: “Taluturg on missiooni bisness.” See avaldus peegeldab Taluturu põhiolemust – aidata kohalikel brändidel ja väikeettevõtetel turule pääseda ning oma tooteid müüa. Sellele missioonile pühendununa oleme jäänud truuks oma algsetele põhimõtetele, mis on alati olnud meie tegevuse tuumaks.

Kohaliku ettevõtluse edendamine: Isiklik suhtlus ja koostöö meie tootjatega on Taluturu edu vundament. Tunneme iga partnerit – nende lugusid, tooteid ja kirge. Seetõttu on iga meie lettidele jõudev toode hoolikalt valitud, pidades silmas nii kvaliteeti kui ka selle taga olevat lugu ja väärtusi.

Kultuuripärandi elavdamine: Meie valik peegeldab Eesti rikkalikku kultuuripärandit, mis on kogutud koostöös nende loojatega, kes seda pärandit igapäevaselt edasi kannavad. Ostmine Taluturult on seega palju enamat kui lihtsalt kaubandustehing – see on osa meie kultuurilise identiteedi ja traditsioonide säilitamisest.

Keskkonnasäästlikkus ja kvaliteet: Pühendumus lühikestele tarneahelatele ja keskkonnateadlikkusele tagab, et Taluturu tooted on mitte ainult kvaliteetsed, vaid ka jätkusuutlikult toodetud. Iga ost meilt on samm puhtama keskkonna ja jätkusuutlikuma tuleviku suunas.

Taluturg ühendab endas kogukonna toetamise ja kultuuripärandi hoidmise, olles palju rohkem kui tavaline kauplus. Meie tihedad suhted tootjatega ning keskendumine kohalikele väärtustele loovad unikaalse keskkonna, kus iga ost toetab Eesti tulevikku ja aitab hoida elus meie rikkalikke traditsioone.
Jõulukingituste valiku kunstJõulude ajal muutub kingituste valimine eriliseks kunstiks, mis peegeldab personaalsust ja südamlikkust. Taluturul oleme pühendunud sellele, et iga kingitus oleks kui lugu, mis kajastab nii saaja iseloomu kui ka andja hoolivust.

Meie eesmärk on pakkuda laia valikut kingiideid, mis võluvad ja kõnetavad südamest südamesse. Olgu selleks siis maitseelamused, käsitööna valminud esemed või traditsioonide austamine. Meie tootevalik vastab erinevatele soovidele ja eelistustele.

Kutsume Sind tutvuma meie kingituse valikuga Taluturu e-poodi!
Erilised kingiideed otse TaluturultTaluturg on tuntud oma ainulaadse kingivaliku poolest, mis on kokku pandud armastuse ja hoolega. Iga kingipakk Taluturult on omaette kunstiteos, mis kajastab tootjate kirge ja pühendumust kvaliteedile, tuues esile Eesti väiketootjate parimad maitsed ja käsitööoskused.

Toome mõned näited meie kingivalikust:

“Jõulukohvrike” (55,00 €): See populaarne kingipakk viib Su gastronoomilisele rännakule läbi Eesti maitsete, sisaldades:

 • Alkoholivaba glögi Põhjakalt (500ml) – soe ja vürtsikas, ideaalne jõuludeks;
 • Adavere hirve salaamivorst (280g) – delikaatne ja mahlakas, tõeline gurmee nauding;
 • Grand juust Andre Juustufarmilt (u. 300g) – õrna tekstuuriga ja maheda maitsega;
 • Pohlamoos piparmündiga Tamme Ürditalult (150g) – magus-hapu ja värskendav;
 • Maitsemesi külmkuivatatud marjajahuga Meemeistritelt (120g) – aromaatne ja meeldivalt magus;
 • Tee “Armastusele mõeldes” või “Soojendav Jõulutee” Ööbiku talult (20g) – lõõgastav ja hingekosutav;
 • Külmkuivatatud maasikad Laari talult (20g) – naturaalselt magus ja krõmpsuv;
 • Maasika marjarullid Kaasitu mahetalult (40g) – puuviljane ja intensiivne maitse;
 • Mahe mandel vürtsišokolaadis Roosikult (100g) – krõbe ja maitseküllane;
 • Karamellišokolaad Karli ja Linda Maiustustelt (100g) – särtsakas ja ahvatlev.

“Kingitus Kolme Talu Jõulujuustud” (29,00 €): Juustugurmaanide unistus, sisaldades:

 • Classic juust Andre Juustufarmilt (250-300g) – kreemjas ja suussulav;
 • Pepe juust Viinamärdi talult (u. 120g) – intensiivse maitsebuketiga, meeldivalt terav;
 • Gouda juust kreeka pähklitega Nopri Talumeiereist (u. 250g) – külluslik maitse koos krõmpsuvate pähklitega;
 • Astelpajumarmelaad Villagu talult (210g) – karge ja mahlane, elegantne lisand juustudele;
 • Juustumesi Meemeistritelt (120g) – õrnalt magus, suurepärane täiendus juustuvalikule.

“Šokolaadikook Jõulukingiks” Purgikook OÜ-lt (10,50 €): Ideaalne kiireks maiustuseks, mis nõuab lisaks vaid 3 muna ja 150g sulatatud võid. Lihtne ja maitsev viis valmistada midagi erilist ootamatutele külalistele või hellitada end jõuluhõngulise šokolaadikoogiga.

Iga kingitus meie valikust ei ole ainult maitsev ja meeldejääv, vaid ka viis toetada Eesti väiketootjaid, säilitades meie kultuuripärandit ja tugevdades kohalikku majandust.
Isikupärased kingitused: kohandudes Sinu soovidele


Taluturg mõistab, et vahel otsid kingitust, mis on tõeliselt ainulaadne ja isikupärane. Seetõttu oleme loonud teenuse, mis võimaldab Sul koostada täiesti isikupärased kingitused Tartus, Tallinnas ja Pärnus.

Meie abivalmid tegevjuhid soovitavad rõõmuga Sulle tooteid ja panevad kokku unikaalseid kingipakke vastavalt Sinu eelistustele ja eelarvele!

Kui Sa näiteks näed meie Tartu e-poes mõnda jõulukingitust, mis Sind kõnetab, kuid asud Tallinnas, siis võta kindlasti ühendust meie Väike-Järve Taluturu tegevjuhi Margega. Marge aitab Sul kokku panna sarnase kingipaki, kasutades Tallinna laos saadaolevaid tooteid.

Kingitustele isikliku puudutusena lisaks pakume võimalust tellida kohapeal valmistatud kondiitri- ja pagaritooteid. Iga tellimus valmib koostöös kliendiga, et tagada parim tulemus iga sündmuse jaoks.

Lõunakeskuse, Pärnu Keskuse ja Väike-Järve Taluturul on eraldi tellimustoodete kataloogid, millega saad tutvuda siin:

Taluturu naiskonda juhivad kohapealsed tegevjuhid – Tartus Merle, Tallinnas Marge ja Pärnus Lagle. Nad kõik on pühendunud Taluturu missioonile ja väärtustele, tuues klientideni parima Eesti käsitöö ja toidukultuuri. Meie siiras soov on aidata Sul luua kingitusi, mis räägivad südamest südamesse.

Kontaktandmed:

Võta meiega ühendust, et arutada oma kingisoove ja leida Sulle sobivaim lahendus.
Jõulude rõõmus ootus koos TaluturugaÜhine meiega selles jõuluootuses ja avasta ideaalne kingitus, mis toob eelolevatel pühadel rõõmu ja soojuse Sinu ja Su lähedaste südametesse. Meie mitmekülgne valik, mis on täis Eesti väiketootjate loodud delikatesse ja käsitööd, pakub midagi igaühele!

Külasta meie e-poodi või astu sisse meie kauplustesse Tartus, Pärnus või Tallinnas, et avastada kõik need kaunid kingivõimalused, mida Taluturg pakub. Meie paindlikud kingilahendused tagavad, et leiad just selle õige kingituse, mis väljendab Sinu hoolivust ja armastust.

Soovime Sulle ja Su lähedastele rõõmsat jõulude ootusaega, täis imelisi hetki ja erilisi koosveedetud aegu. Lase Taluturu kingitustel teha need hetked veelgi meeldejäävamaks.

Avasta, armasta, jaga – koos Taluturuga. Ootame Sind!