Alates 75€ TASUTA TARNE!

Sulge otsing
Otsi tooteid

Tooted

Ostukorv

Võida auhinnatud BirchLagoon kasemahlajooke!

21.09.2020

Kes on BirchLagoon?

BirchLagoon on tunnustatud Eesti kasemahlatootja, kes tegeleb traditsiooniliste hapendatud kasemahlajookide tootmisega ja kelle eestvedajateks on abikaasad Birgit ja Rain. BirchLagoon brändi lõime 2017 aastal.

BirchLagooni sünnilugu?

Tegelik algus sai tehtud juba 2015 aastal, kui kogusime oma koduväravas asuvatest kaskedest mahla ja maitsestasime neid kuivatatud õuntega. See maitses ja säilis nii hästi, et mõtlesime proovida piparmündiga. Mõeldud tehtud! Pakkusime seda ka perekonnale ja sõpradele ning kuna sealt tuli positiivset tagasisidet kuhjaga, siis mõtlesime seda ka teistele pakkuma hakata. Nii tuli erinevaid maitsed veel ja tänaseks on tootevalikus 5 erinevat maitset.

Millal ja kuidas kasemahla koguda?

Kasemahla kogume oma kinnistult, Otepää looduspargist. Mahla korjatame varakevadel, märtsis sinilillede õitsemise ajal, umbes 2-3 nädala jooksul. Esimesel aastal kogusime mahla käsitsi 30 liitriste kanistritega, siis nüüd kasutame Kanadast ostetud kinnist voolikute süsteemi, millega suuname vedeliku ühte kogumisnõusse ning transpordime hoidlasse. Seal pimedas ja jahedas hapneb toode aasta kuni kaks. Selline voolikutega kogumismeetod on väga keskkonnasäästlik ega ohusta loodust. Lisaks saab mahla kiiremini kätte, on puhtam ja muidugi säilib ka paremini. „Kasemahla ei ole nii kerge hoiustada, kui alguses tundub. Tegu on väga tundliku toorainega, mis rikneb väga kiiresti ja vajab kindlaid tingimusi,“ seda oskame öelda oma 5 aastasele kogemusele.

Kust tuleb tooraine?

Kõik toorained, nii palju kui võimalik, kasvatame me ise. Näiteks piparmünt ja sõstravõrsed tulevad meie koduhoovist. Ingveri, kanepi ja vürtsid ostame erinevatelt mahetootjatelt.

Kevadine kasemahl on ideaalne janukustutaja

Pika traditsiooniga hapendatud kasemahl on väga hea janukustutaja, mida joodi vanasti heinateo ajal. Kasemahla on nimetatud ka nooruseeliksiiriks, mis sisaldab rohkelt C-vitamiini ja mineraale. Jook on ideaalne organismi puhastaja ja peletab väsimust. Peale kasemahla hapendamist on joogis ka palju looduslike probiootikume. Meie kasemahlas on ohtralt Lactobacillus spp. ehk piimhappebaktereid. Nii saab toodet võrrelda ka näiteks hapukapsamahla kasulike omadustega, muutes keha aluseliseks. „Hapendatud kasemahl aitab ka kõrvetiste ja muude maoprobleemide puhul“. Lisaks tugevdab see ka immuunsussüsteemi ja turgutab neere.

Viis erinevat kasemahlajooki

Meie kasemahlajoogid sisaldavad hapendatud kasemahla ja erinevaid teetõmmiseid. Korraga maitsestame ja villime pudelisse umbes 500 lpudelit mahla. Kõik maitsed sünnivad meie isiklike eelistuste või tuttavatelt saadud vihjete põhjal. „Kõik tooted on sündinud kahe inimese maitsemeele järgi. Oktoobrist 2020 oleme minemas oma teadmisi täiendama Olustevere Teenindus- ja Maamajanduskooli joogitehnoloogiat õppima. Kui esimeste toodete maitsete timmimine võttis meil oma paar hooaega, siis kõik viimased tooted on sündinud juba lihtsamalt. „Eks meil on juba omajagu kogemust ja teame mis maitsed sobivad ning mis järjestuses asju tegema peab, et toode tuleks täpselt selline nagu meile meeldib. Meie valikus on 5 erinevat maitset: klassikaline hapendatud kasemahl „Originaal”, „Kasemünt”, „Kasesõstar”, kasemahl „Kanepi ja ingveriga” ning „Kaseglögi”. „Kõige viimaseks tooteks on meil „Kaseglögi”, mille idee sündis Birchlagoon perenaise unes nähtu põhjal. „Kaseglögi” teeb eriliseks ka see, et lisaks kuumale versioonile, maitseb see hästi ka külmalt.

Tunnusmärk ja tunnustused

Kuigi turul tegutseb veel konkurente, siis oleme meie ainsad kasemahlajoogitootjad, kes kannavad tunnusmärki „Ehtne talutoit“ Meie Kanepi ja ingevriga kasemahl võitis ka 2019. aastal „Parim jook 2019“ konkursi ja „Rahva lemmiku 2019” tiitli. Elva vald tunnustas BirchLagooni, tiitliga „Elva valla 2019. aasta maaelu arendaja” ning Kasesõstar on 2018 aasta „Parim mahejook”. ETKL korraldatud konkursil sai 2020 aastal Parim alkoholivaba jook tunnustuse „Kaseglögi” „Tunnustused teevad ikka meele rõõmsaks ja annavad motivatsiooni. See on kinnitus, et teeme õiget asja.

Taluturu sotsiaalmeedias on käimas auhinnamäng, kus loosime välja 24 pudelit BirchLagoon kasemahlajooke vabal valikul!

Loosis osalemiseks mine Taluturu Facebooki lehele ja vasta loosipostituses olevale küsimusele.

Võitja selgub reedel, 25. septembril.

Foto: Heikki Avent