Alates 75€ TASUTA TARNE!

Sulge otsing
Otsi tooteid

Tooted

Ostukorv

Talust otse turule: Taluturu lugu

24.08.2023

Kujuta ette paika, mis sündis soovist tuua väikeste kohalike talunike ja ettevõtjate tooted otse Sinuni. Juba 13 aastat on Taluturg olnud see eriline koht, kus Eesti toidu- ja käsitöötraditsioonid elavad ja õitsevad.

Meie kohvikutes valmistatakse iga päev kohapeal värsket leiba, kooke ja muid ahvatlevaid pagaritooteid. Lisaks sellele ootavad Sind maitsvad lõunapakkumised.

Tellida saab nii pagari- kui kondiitritooteid. Kui soovid toredat kinkekarpi, just Sinu soovidele vastavalt, siis oleme alati valmis Sinuga koos selle kokku panema. Kogemus ütleb nõnda, et nii saab kõige parem kingitus.

Kingipakikesi võid leida meie kauplustest igal ajal ja loomulikult on jõulude eel kingitustest lauad lookas. Suurematest jõulutellimustest võid meiega rääkida juba sügisel, nii saame Sinu kingisoovid täita eelisjärjekorras.

Taluturg pakub suurimat valikut eestimaist toidukaupa, lisaks loodustooteid ja käsitööd ning sellest aastast on meil valikus ka kvaliteetsed mahetooted mujalt maailmast. Tänu sellele saame Sulle kokku panna väga erilisi ja ainulaadseid kingitusi.

“Mulle meeldib meie Taluturul kõik see kaup, mis meie taludes ja väikeettevõtetes tehtud ja need inimesed, kes selle valmistanud, on kõige ägedamad, töökamad, innovaatilisemad ja toredamad. Meie kliendid on teadlikud, asjalikud, sõbralikud ning enamust neist tunneme juba kaugelt ära. See ongi väga vahva.” sõnab Merle, Lõunakeskuse Taluturu perenaine (pildil).

Taluturu perenaine Merle. Foto: Kaidi Randpõld


Taluturu ajalugu:

Alustasime 2010 aastal Lõunakeskuses 2. sissepääsus kahe välisukse vahel. Sel hetkel ja sinna paika sobis Lõunakeskuse poolt pakutud TALUTURG päris hästi. Täna võib see nimi olla eksitav, kuid selle kaudu meid tuntakse. Las jääb praegu nii.

26. augustil saab kolmteist aastat Taluturu avamisest. Protsess, millest on võtnud osa väga palju inimesi. Visioon ongi selline nagu ette kujutasin. Missioon, mida soovisime täita, on meie tegevuse aluseks ka täna. Kõik see ei ole olnud kindlasti lihtne. Alustada olematu investeeringuga, õhinapõhiselt, mil tunnetad iga väiksematki “liblika tiivalööki”: kas on kuu algus või lõpp, millal on “pinsipäev”, taevasse on tõusnud täiskuu jne. Koroona, sanktsioonide, viadukti ehituse, sõjaga kaasnenud kriiside puhul ei ole tegemist enam “liblikaga”, vaid kellegi palju ägedama antud hoobiga tuli ja tuleb hakkama saada. Saamegi hakkama.” meenutab Merle algusaegu.

Päris alguses
Taluturg vahetult enne lahkumist 2. sissepääsust, august 2016


Taluturu tiim:

Taluturu edu taga on pühendunud ja kirglik tiim. Kõige tähtsamad on inimesed, kellega igapäevaselt koos oleme.

“Taluturul töötada, tähendab suurt vastutust selle ees, mida müüme, sest üldjuhul on kõik see kasvatatud, valmistatud ja toodetud väikeste, valdavalt pereettevõtete poolt. Iga toote sees on oma lugu. Mitte midagi ei ole anonüümset ja meie töötajad tunnevad suuremat osa neist inimestest ja see on suur väärtus.” tõdeb Merle.


Kasv ja areng:

“Miks me edasi madistame? Ei ole ju lihtne konkureerida toiduainete müügiga suurte kaubanduskettidega. Kui me alustasime 2010 aasta augustis, siis oli müügil umbes 30-40 tootja kaup. Täna on see number pea kümme korda suurem ning selle ajaga on teine niisama palju meiega koostööd teinud.

Missioon on olla väikesele toidutootjale esimeseks hüppelauaks oma tootega turule tulla. Kui alustasime, siis ei olnud neist kedagi kuskil suures ketis. Isegi Nopri Talumeiereid mitte. Täna on kuni kolmandik meie tootjatest ka vähemal või rohkemal määral suurtes kettides.

Pragmaatiline aspekt on ka see, et võetud kohustused tuleb täita ning vastutus oma töötajate ees, kes on oma maailma Taluturuga sidunud. Nii ongi.”


Taluturg täna:

Taluturg on rohkem kui kauplus. See on koht, kus kliendid saavad kogeda Eesti maitseid ja tooteid. Tänaseks on Taluturg avanud poed Tartus Lõunakeskuses ja Kaubamajas, Pärnu Keskuses ja Tallinnas Väike-Järvel. Iga asukoht pakub unikaalset kogemust ja valikut, olles samal ajal osa suuremast perekonnast.

Foto: Aivar Piknik

Tooted ja teenused:

Tellimustooted: Lõunakeskuse Taluturul on kohe-kohe valmimas uhiuus tellimustoodete kataloog, kust leiad nii uustulijaid kui juba vanu tuttavaid. Tellimusi võtame aga vastu juba praegu. Kui oled otsimas maitsvat kooki või torti kooli alguse puhul, siis võta meiega julgesti ühendust! Helista 55665131 või saada email merle@taluturg.ee

Valikus on hapukoorekook, tiigrikook, mango-kookose koogikesed, napoleon, sefiirikorviksesed, kräsupea, konjakitorud ja muudki maitsvad. Helista ja küsi lisa!

* Peagi lisame siia juurde info ka Pärnu Keskuse Taluturu ja Väike-Järve Taluturu tellimustoodete kohta.

Kingitused: Kui otsid ainulaadset eestimaist kingitust, siis oled saabunud õigesse kohta! Taluturg on suurima kodumaise toidukauba valikuga pood Eestis! Lisaks pakume ka käsitööd, loodustooteid ja joogikraami. Valiku valmis kingipakke igaks puhuks leiad meie e-poest ka kauplustest kohapealt.

Erisoovide või suuremate tellimuste korral võta meiega ühendust!

Tartus Merlega: 55665131 või merle@taluturg.ee

Tallinnas Margega: 53428342 või marge@taluturg.ee

Pärnus Laglega: 5130253 või lagle@taluturg.ee

Kingitusi paneme kokku aastaringselt!

Maitsed Mujalt Maailmast:

Käesoleval aastal tutvustas Taluturg esimest korda uut tootekategooriat “Maitsed Mujalt Maailmast”, mis toob Sinuni hoolikalt valitud mahetooted üle maailma, pakkudes maitseelamusi, mida mujalt ei leia. Populaarsemate toodete seas on näteks mangolaastud, viigimarjad ja parapähklid. Samuti on valikus läätsed, kikerhened, chia seemned ja muudki põnevat.


Taluturg ja kogukond:

“Taluturg ei ole ainult äri. Enne koroonat korraldasime viiel sügisel Lõunakeskuses Eesti Toidu Pidu. Igal aastal oleme panustanud Lõuna-Eesti Toidukonverentsi korraldusse. Käime Taluturu partnerite ja sõpradega uudistamas mujal maailmas, kuidas toiduteemat arendatakse. Eks kunagi sellistest reisidest sai Taluturu idee ka alguse.


Taluturu tulevik:

“Kelle pilk pole siis suunatud tulevikku? Olgu selleks tootevaliku laiendamine, kliendikogemuse parandamine või jätkusuutlikkuse tagamine. Ilma pideva arenguta ei kesta kaua. Täna on eesmärk tuua meie oma toodang: pagari- ja kondiitritooted ning toit veel paremini pildile. Suunatud kampaaniate kaudu tutvustada rohkem ja põhjalikumalt meie väiketootjaid. Hoiame oma meistreid, siis kestab ka meie Eestimaa edasi.”


Isiklik sõnum tegevjuhilt:

“Olen tänulik, et meid on üles leidnud asjalikud, toredad ja teadlikud inimesed, kes hindavad head toitu ja usaldavad meie eestimaist lugu. Selle aasta märtsis võtsime müüki maitsed mujalt maailmast, sest erinevaid pähkleid ja kuivatatud puuvilju on meilt palju küsitud ja müüme seda, mida Eestist ei olegi võimalik saada. Me saime lisamüüki, mis on tänaste kõrgete püsikulude katmiseks väga vajalik. Nii see elu on. Oleme ausad oma tegemistes, mida lubame, seda ka teeme.” – Merle Vall


Kokkuvõte:

Taluturg ühendab endas Eesti toidukultuuri ja kohalikke tootjaid. Meie pühendumus müüa ainult Eestimaist kestab edasi. Jälgi meid Facebookis ja Instagramis, et olla kursis kõige uuemate uudistega!

Teretulemast Taluturule!

Aitäh, et oled meiega!